Jak vybrat co nejlepší pojištění odpovědnosti při výkonu povolání?

Každý den se může stát nějaká nehoda, jejíž následky pro nás nebudou jednoduché. Avšak proti škodám způsobeným v zaměstnání se můžete nechat pojistit. Díky tomu se vyhnete placení vysokých částek za neúmyslné poškození majetku či zdraví zaměstnavatele. Podle čeho byste měli takové pojištění vybírat?

Pojištění odpovědnosti

Jestliže zaměstnavateli způsobíte nějakou škodu, může po vás požadovat náhradu škody až do výše 4,5násobku vašeho měsíčního příjmu. Proti takovéto nepříjemnosti se však můžete chránit pojištěním pro zaměstnance. Tato pojistka se hodí pro případy, kdy způsobíte nedopatřením škodu při výkonu práce či v rámci pracovněprávního vztahu. Skvělá je i pro ty, kteří cestují po Česku i v zahraničí s pracovním vozem.

Limit pojistného plnění

Při zakládání jakéhokoliv pojištění je důležité rozmyslet si, na jakou pojistnou částku chcete smlouvu uzavřít. Na našem trhu se většinou setkáte s výší plnění od padesáti tisíc do jednoho milionu korun. Tyto limity si však můžete nastavit individuálně. Podstatné je spočítat si, kolik tvoří 4,5násobek vašeho platu, to by měla být minimální hranice hodnoty vašeho pojištění. Pokud si sjednáte pojištění odpovědnosti z výkonu povolání pouze na minimální částku, v případě vyplácení zaměstnavatele vám to pak nebude příliš nápomocné.

Spoluúčast

Nezbytností každého pojištění je také spoluúčast. Většinou se pohybuje mezi 20 až 30 procenty, avšak můžete najít i pojišťovny, které nabídnou spoluúčast nižší. Mezi společnosti, které nabízí nízkou spoluúčast, patří například pojišťovna ERGO. V případě nehody tedy nebudete muset platit tolik ze své kapsy. Ceny pojištění za měsíc se mohou výrazně lišit, buďte proto při výběru pojistné smlouvy pečliví. Ne vždy totiž vysoká cena znamená ty nejlepší služby.

Pojištění odpovědnosti by nemělo chybět komukoliv, kdo přichází často do kontaktu s drahým vybavením, ať už je to přístroj nebo vozidlo. Pozor si dejte i na výluky z pojištění, za určitých podmínek se totiž pojištění na vzniklou škodu nemusí vztahovat.