Jak vybrat ten správný formát životopisu?

Při hledání nové práce se nevyhnete sepisování vašeho životopisu. Správně sestavený a sepsaný životopis upoutá pozornost náborového manažera a dá jasně najevo, že jste pro danou pracovní pozici vhodným kandidátem. Životopis může být chronologický, funkční nebo kombinace obou dvou. Chronologický životopis shrnuje pracovní historii od posledního zaměstnání k těm starším. Funkční životopis je zaměřený na vaše dovednosti a zkušenosti, nezdůrazňuje chronologickou pracovní historii. Zapsat do něj můžete dovednosti a znalosti, které odpovídají nabízené pracovní pozici.

Jaký životopis zvolit?

Při hledání práce Praha je potřeba dobře zvážit, jaký typ životopisu zvolit. Je to vlastně to první, s čím se náborový manažer setká, je to dokument, který vás představuje a na kterém záleží, zda postoupíte do dalšího kola pracovních pohovorů. Pro každou situaci může být vhodný jiný formát životopisu. Pokud máte například mezeru v životopisu z důvodu hledání nové práce, může být lepším řešením životopis funkční. Klade důraz na dovednosti, nikoli pracovní zkušenosti. Chronologický životopis, nebo kombinovaný, můžete použít v případě, že mezeru v zaměstnání nemáte. Výběr životopisu závisí především na pracovních zkušenostech, dovednostech a na pracovní historii. Ideální je, připravíte-li si několik různých typů životopisu a uzpůsobíte je konkrétní pracovní nabídce.

Při hledání práce Zlín je důležité sepsat životopis tak, aby byl přehledný a zaujal na první pohled. Jen tak se dostanete do dalšího kola, kdy následuje osobní setkání.

Kde hledat volné pracovní pozice? Pokud nemáte vyhlídnutou novou práci, ale přemýšlíte o změně, porozhlédněte se po pracovních portálech. Patří mezi ně také cz.jobimi.com. Volná pracovní místa jsou zde seřazená podle měst nebo podle konkrétních oborů lidské činnosti. Snadno tak naleznete inzeráty na práci, o kterou máte zájem.