Důvody, proč musíte navštívit Chorvatsko

Určitě znáte někoho nebo hned několik lidí, kteří trávili svou dovolenou v Chorvatsku. Není to pro nikoho překvapením. Kromě toho, že je Chorvatskou nádhernou zemí, existuje mnohem více důvodů, proč rozhodně stojí za to Chorvatsko navštívit.

Je snadné tam dorazit

Do Chorvatska je velmi snadné cestovat a je jedno zda se rozhodnete autem do Chorvatska, autobusem či zvolíte leteckou dopravu, což je skvělé zejména, když cestujete s malými dětmi. Pokud to porovnáte s jinými destinacemi, Chorvatsko rozhodně vede.

Oblázkové pláže

Chorvatsko je známé svými malebnými oblázkovými plážemi, které jsou krásně obklopeny křišťálově čistou vodou. Jednou z nejznámějších je Zlatni Rat, také nazývaný Zlatý mys, vzhledem k tomu, že pláže se díky elementům větru a vody neustále mění. Nikoho nepřekvapí, že se jedná o chráněnou oblast a turistický magnet přitahující návštěvníky z celého světa.

Hra o trůny

Fanoušci seriálu Hra o trůny nebudou potřebovat nic víc! Můžete také navštívit svá nejlepší místa a znovu vytvořit obrázky svých oblíbených scén. Závisí to jen na tom, kolik chcete utratit, a na osobních preferencích – a pak se jen stačí bavit. Dovolená Chorvatsko pro fanoušky je ideální v Dubrovníku.

Mezi lákadla k byli představováni jsou hradby města Dubrovníku, který se stal King’s Landing; Pevnost Kliss, což je město Meereen a Trsteno Arboretum, které se stalo zahradou Red Keep. Zbývá jen najít draka ….

Hudební festivaly

Chorvatsko je hudební mekka, která se rychle stala oblíbeným místem festivalů. Ultra Europe, Outlook, Sonus a Fresh Island Festival jsou pouhou ochutnávkou největších letních akcí. Většina se odehrává na pláži nebo na odlehlém místě, takže se připravte na dlouhý tanec.

Víno, víno a ještě více vína

Starověcí Řekové, zakořeněni od dnešního dne, pěstovali víno na ostrovech Dalmácie, které je od té doby skvělou službou Chorvatům. Dva hlavní cíle, které se mají odškrtnout, jsou Istrie a Pelješac. Přestože je většina vína bílá, existují také velmi dobré červené. Ale kromě toho, že můžete neustále ochutnávat, můžete také sledovat viniční stezky, jít na výlety do sklípků a setkat se s vinaři. Pokud vidíte něco, co se vám líbí, kupte jej přímo od výrobců – bude to výrazně levnější. Pro milovníky vína je to oboustranně výhodné.